Jesteś w usłudze:

Ortodoncja

Aparat estetyczny kryształowy (szafirowy)
od 3 799 PLN

Estetyczne aparaty stałe umożliwiają skuteczne i zarazem dyskretne prostowanie zębów. W Corten Dental Elite pod okiem doświadczonych ortodontów poprawisz estetykę swojego uśmiechu w pełni komfortowych warunkach. Sprawdź, dlaczego warto prostować zęby niezależnie od tego, ile masz lat, i co sprawia, że wiele osób wybiera aparaty stałe kryształowe. 

 

Likwidacja wad zgryzu pomaga zachować prawidłowe funkcje żucia, czyni higienę jamy ustnej dużo przyjemniejszą i pomaga w utrzymaniu właściwego napięcia mięśni twarzy. Za sprawą ostatniego punktu, ortodoncję zaczęto zaliczać do obszaru stomatologii anti-aging, gdyż właściwe ustawienie zębów zapobiega przedwczesnemu pojawianiu się zmarszczek.

Zadbaj o zdrowie i dobre samopoczucie 

Warto pamiętać, że leczenie ortodontyczne to nie tylko efekt estetyczny — nierzadko okazuje się ono antidotum na przewlekle bóle głowy. Prostując zęby, odciążysz stawy skroniowo-żuchwowe i pozbędziesz się napięcia, które niejednokrotnie odpowiada za uciążliwe bóle głowy, szyi i barków.

Osoby, które myślą o założeniu aparatu ortodontycznego często wstydzą się swojego uśmiechu lub niewyraźnej wymowy. Dobrze przeprowadzone leczenie ortodontyczne pozwoli pozbyć się blokad w relacjach społecznych i odzyskać pewność siebie.

Aparat na zęby nie tylko dla nastolatków

Świadomość Polaków w temacie korzyści płynących z leczenia ortodontycznego bardzo wzrosła w ostatnich latach. Noszenie aparatu jest trendem również wśród osób w dorosłym lub dojrzałym wieku, a nie jak dawniej bywało domeną nastolatków. Pacjenci 40+ i 50+ częściej wybierają dyskretne aparaty, a prostowanie zębów przestało być tematem tabu. Lekarze są zgodni co do tego, że każdy wiek jest dobry na to, by udoskonalić swój uśmiech.

Czym wyróżnia się aparat estetyczny kryształowy (szafirowy)? 

Wśród osób, które cenią sobie dyskretne prostowanie zębów, dużą popularnością cieszą się aparaty stałe kryształowe (szafirowe). Zawdzięczają one swoją nazwę specjalnym, bezbarwnym kryształowym zamkom, które idealnie dopasowują się do koloru zęba. Charakterystyczną cechą aparatów kryształowych pozostaje zaokrąglony kształt zamka, który minimalizuje ryzyko podrażnień. To szczególnie istotna informacja dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z prostowaniem zębów i dopiero przyzwyczajają się do aparatu.

Z kolei łuk wymienia się podczas regularnych kontroli. Jeżeli zależy Ci na dyskretnym przebiegu leczenia, to możesz dodatkowo zainwestować w biały łuk, który jest niemalże niezauważalny dla otoczenia.

Aparaty szafirowe działają na tej samej zasadzie, co aparaty stałe metalowe. Również zapewniają trwałe efekty leczenia wad zgryzu, a główne różnice sprowadzają się do estetyki i zastosowanego materiału.

  • Niewidoczne prostowanie zębów
  • Odporność na przebarwienia
  • Wysoka skuteczność działania

Nie czekaj z decyzją
i odezwij się do nas

Rozumiemy, że nasi Pacjenci oczekują prostoty i doradztwa, żeby sprawnie podejmować decyzje wszelkie elementy wizyty są skrócone do maksymalnie proste (proste rozwiązania, prosty cennik, proste plany leczenia.

    Oferujemy jeszcze więcej