Chirurgia
Chirurgiczne usuwanie ósemek
od 699 PLN
Ekstrakcja ósemek pozwala przywrócić zębom prawidłowe położenie, a tym samym zapobiec przesunięciu reszty uzębienia. Eliminacja dodatkowych zębów niekiedy pomaga ustrzec się przed rozwojem wad ortodontycznych. Tym samym, okazuje się antidotum na nawracające stany zapalne, owrzodzenia, opuchnięcia dziąseł, torbiele, a nawet na migreny.
Chirurdzy stomatologiczni rekomendują, by usuwać ósemki, które są częściowo lub całkowicie zatrzymane. Ze względu na utrudniony dostęp do zębów mądrości, higiena w tym obszarze często pozostawia wiele do życzenia, sprzyjając powstawaniu próchnicy.
Innym, poważnym skutkiem wyżynania się zębów mądrości jest tzw. resorpcja zębów sąsiednich. To zjawisko objawia się zanikiem korzeni sąsiednich zębów, co później może wiązać się z rozchwianiem zębów, a nawet ich wypadaniem.
Czy ósemki zawsze trzeba usuwać?
Jeżeli obecność zębów mądrości nie skutkuje żadnymi przykrymi dolegliwościami, to możesz wstrzymać się z ich usunięciem. Czasem okazuje się, że „dodatkowe” zęby w przyszłości spełnią rolę filaru protetycznego lub wsparcia dla pozostałych zębów trzonowych.
Podstawą dla decyzji o usunięciu ósemek pozostają doznania Pacjenta oraz dokładne badania. W Corten Dental Elite prowadzimy kompleksową diagnostykę stomatologiczną, a w przypadku oceny położenia ósemek podstawą pozostaje zdjęcie pantomograficzne.
W rozwianiu wątpliwości może pomóc Ci nasz specjalista. Ostateczną decyzję w sprawie pozostawienia lub usunięcia zębów mądrości podejmuje chirurg stomatologiczny na podstawie analizy zdjęcia rentgenowskiego.
Dlaczego rosną nam ósemki?
Zęby mądrości zaliczają się do trzonowców, które wyżynają się jako ostatnie. Ich funkcją jest ułatwienie przeżuwania i rozdrabniania pokarmów. Nasi przodkowie mieli zdecydowanie większe szczęki niż współcześni ludzie. Co więcej, spożycie mięsa było u nich bardzo duże i dlatego dodatkowe trzonowce były jak znalazł.
Dzisiaj mamy krótsze łuki zębowe i w konsekwencji nie tyle same ósemki są trudnością, ile brak przestrzeni na nie. Niedostateczna ilość miejsca na zęby mądrości często powoduje ból promieniujący przez całą szczękę aż do ucha. Ósemki zwykle pojawiają się u osób po 20 roku życia.
- Nowoczesny sprzęt diagnostyczny
- Doświadczeni chirurdzy stomatologiczni – kadra doktorska i profesorska
- Znieczulenie komputerowe i narkoza