Jesteś w usłudze:

Chirurgia

Ekstrakcja zęba
od 349 PLN

Celem każdego dentysty jest uratowanie naturalnego zęba. Nie zawsze jest to wykonalne, a usunięcie chorego zęba daje możliwość zahamowania rozwoju stanów zapalnych jamy ustnej i zachowania świeżego oddechu. Koniecznie sprawdź, jakie inne konsekwencje dla całego organizmu mogą powodować nieleczone zęby.

 

Bakterie kumulujące się w zepsutych zębach są w stanie przeniknąć do krwiobiegu, powodując poważne dolegliwości ze strony serca, stany zapalne stawów, zatok i uszu oraz powikłania w ciąży i problemy ze wzrokiem. Chore zęby to także zwiększone ryzyko sepsy, kłębuszkowego zapalenia nerek, choroby wrzodowej, a nawet nadciśnienia i cukrzycy. Jak widzisz, stan zębów mocno wpływa na kondycję całego organizmu i dlatego nie warto zwlekać z decyzją o ekstrakcji, zwłaszcza gdy chory ząb naprawdę zaczął Ci dokuczać.

Ekstrakcja zęba polega na przerwaniu włókien ozębnej, które łączą korzeń zęba z kością zębodołu. Taki zabieg przeprowadza stomatolog lub chirurg szczękowy. Aby lekarz przystąpił do usunięcia zęba, musi wcześniej sprawdzić położenie korzeni i zapoznać się z anatomią zęba. Kształt, liczbę oraz umiejscowienie korzeni pozwala mu określić zdjęcie pantomograficzne. Wnikliwa diagnostyka jest bardzo istotna, by ocenić szanse na uratowanie zęba.

Jakie są najczęstsze wskazania do ekstrakcji zębów?

  • Zaawansowana próchnica.
  • Obecność zębów zatrzymanych lub zębów zwichniętych.
  • Sytuacja, w której ząb lub otaczająca go kość uległy silnemu zniszczeniu, a przy tym Pacjent skarży się na częste powstawanie stanów zapalnych.
  • Mobilność trzonowców – jeśli Twoje zęby się chwieją, to koniecznie skonsultuj temat z dentystą. W takim przypadkach łatwo o zapalenie tkanek, ponieważ utrzymanie prawidłowej higieny staje się praktycznie niemożliwe.
  • Często ekstrakcji podlegają też przetrwałe zęby mleczne oraz zęby dotknięte martwicą.

Uzupełnienie braków zębowych – korzyści dla zdrowia i urody

Wiele osób błędnie sądzi, że jeśli pozbędą się tylnego zęba, którego brak nie rzuca się w oczy, to nic się nie stanie. Otóż jest to mylne przekonanie, ponieważ niepełne uzębienie to większe prawdopodobieństwo rozwoju wad zgryzu i wad wymowy, a także rozchwiania sąsiednich i przeciwstawnych zębów.

Przykrą konsekwencją braków zębowych są też zaburzenia funkcji żucia oraz nieprawidłowe działanie stawów skroniowo-żuchwowych. Warto dodać, że brak nawet jednego zęba, jest w stanie negatywnie wpłynąć na estetykę twarzy, a szczególnie na kontur i kształt policzków.

Ortodonta a usuwanie zębów 

Zdarza się, że usunięcie kilku zdrowych zębów okazuje się niezbędne przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego. Przykładowo, usunięcie czwórek bywa zalecane w przypadku stłoczenia zębów. Decyzja o ekstrakcji jest podejmowana wtedy na podstawie konsultacji między ortodontą a chirurgiem stomatologicznym.

Usuwanie zębów nie musi boleć

Stosujemy nowoczesne techniki ekstrakcji, a w trosce o Twój komfort wprowadziliśmy metody znieczulania, które gwarantują bezbolesne pożegnanie się z chorymi zębami. Zęby usuwamy z dużym wyczuciem, precyzją oraz cierpliwością, ponieważ Twoje samopoczucie nie jest nam obojętne.

Pacjenci cenią nas za to, że stosujemy narkozę oraz znieczulenie komputerowe. Narkoza, czyli znieczulenie ogólne, umożliwia usunięcie nawet kilku zębów w czasie jednej wizyty u chirurga, dzięki czemu czas leczenia mocno się skraca, a Pacjentowi oszczędzamy nieprzyjemnych wrażeń.

Z kolei znieczulenie komputerowe THE WAND to rewolucyjna, łagodna metoda aplikowania substancji znieczulającej. Alternatywą dla tradycyjnej strzykawki jest tutaj specjalny aplikator, który pozwala na podanie optymalnej ilości znieczulenia. Lekarz może dowolnie manewrować aplikatorem, ciesząc się swobodą ruchów, a Pacjent nie odczuwa z tego tytułu żadnych dolegliwości.

  • Interdyscyplinarny zespół – nasi chirurdzy współpracują z uznanymi implantologiami i protetykami
  • Najnowsze metody znieczulania
  • Możliwość estetycznej odbudowy zębów

    Oferujemy jeszcze więcej