Jesteś w usłudze:

Periodontologia

Kiretaż
od 349 PLN

Kiretaż to tradycyjna metoda oczyszczania kieszonek przyzębnych zaliczająca się do periodontologii. To zabieg stomatologiczny skuteczny w zwalczaniu stanów zapalnych dziąseł oraz poważnych chorób przyzębia, takich jak np. paradontoza – wtedy kiretaż czasem okazuje się remedium na utratę zębów.

 

Wykonanie kiretażu skutecznie zapobiega odkładaniu się kamienia nazębnego i sprawdza się u osób, u których skaling czy piaskowanie nie przyniosły pożądanych rezultatów. To typowe, gdy dojdzie do powiększenia kieszonek zębowych i odłożenia dużych ilości kamienia nazębnego.

Dlaczego warto zdecydować się na kiretaż? 

Ta metoda leczenia ma za zadanie spłycić kieszonkę zębową oraz zlikwidować wyzwalacze stanów zapalnych, takie jak np. kamień nazębny czy uporczywe resztki pokarmowe. Ponadto tego typu inwestycja w zdrowie pomaga poprawić stabilność zębów i zapobiega krwawieniu dziąseł. Dzięki kiretażowi spożywanie posiłków zaczyna znów kojarzyć się tylko z przyjemnością, a nie z bólem.

Pamiętaj, że nadmierne gromadzenie się kamienia nazębnego powoduje nie tylko nadwrażliwość na zimne i słodkie pokarmy, ale też puchnięcie dziąseł, próchnicę, halitozę (nieprzyjemny zapach z ust), a nawet zaniki kostne.

Przebieg kiretażu

Podczas zabiegu stomatolog oczyszcza korzeń zęba i usuwa wszelkie skupiska bakterii. Kiretaż wykonywany jest przy użyciu specjalnego narzędzia zwanego kiretem. Wykonujemy kilka rodzajów kiretażu, a to, który okaże się odpowiedni w danym przypadku, zależy od głębokości kieszonki dziąsłowej. Cała procedura zajmuje nie więcej niż 60 minut.

Kiretaż otwarty

W czasie zabiegu lekarz przecina i odsuwa tkanki dziąsła, aby uzyskać dostęp do korzenia zęba oraz do kości, która go otacza. Zabieg jest wskazany, jeżeli wielkość kieszonek przekracza 5 milimetrów.

Jeśli kieszonki są głębokie, to lekarz musi przeciąć dziąsło, by móc gruntownie oczyścić korzeń z kamienia nazębnego. Po wykonaniu zabiegu dentysta przepłukuje ranę i zszywa dziąsło.

Kiretaż zamknięty

Tutaj nie ma potrzeby rozcinania dziąsła. Zabieg wykonuje się, gdy wielkość kieszonek dziąsłowych wynosi maksymalnie 5 milimetrów. Podczas tego nieinwazyjnego zabiegu, lekarz dokładnie oczyszcza korzeń, ściany dziąsła oraz kieszonki.

Kiretaż laserowy

Jest wykonywany jako uzupełnienie klasycznego zabiegu lub jako oddzielna usługa. W tym przypadku kamień usuwany jest przy pomocy diody emitującej wiązkę światła.

  • Łagodny przebieg zabiegu, dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego
  • Opieka pozabiegowa – lekarz przekaże informacje, które pozwolą przyspieszyć regenerację dziąseł
  • Trwałe efekty

Pozostałe zabiegi

    Oferujemy jeszcze więcej