Jesteś w usłudze:

Stomatologia estetyczna

Korekta dziąsłowego uśmiechu
od 449 PLN

Piękny uśmiech to harmonijny uśmiech, w którym zachowane są odpowiednie proporcje między zębami, dziąsłami, a ustami. Usunięcie tzw. Gummy Smile pozwoli Ci cieszyć się zgrabnym uśmiechem, bez wystających dziąseł. Tym sposobem podkreślisz ładny kształt zębów i poprawisz estetykę całej twarzy. Przy okazji ułatwisz sobie higienę jamy ustnej i będziesz chętniej wyrażać pozytywne emocje.

 

Co to jest Gummy Smile

Zgodnie z definicją przyjmowaną przez stomatologów, z dziąsłowym uśmiechem mamy do czynienia, jeśli widoczna część dziąseł w czasie uśmiechania się wynosi więcej niż 3 milimetry. Nadmiernie wyeksponowane dziąsła powodują wrażenie, jakby zęby były mniejsze, a to psuje estetykę nie tylko uśmiechu, ale całej twarzy.

Szacuje się, że dziąsłowy uśmiech dotyczy nawet 12% społeczeństwa. Gummy Smile częściej spędza sen z powiek kobietom, niejednokrotnie odbierając im radość ze spontanicznego wyrażania emocji. Z tym defektem mierzyły się również gwiazdy takie, jak m.in.: Gwen Stefani, Nicole Kidman czy Kate Beckinsale.

Poza względami estetycznymi osoby, które borykają się z Gummy Smile, często skarżą się również na kłopoty w utrzymaniu właściwej higieny. Wysokie dziąsła niekiedy utrudniają usuwanie resztek jedzenia, a to z kolei sprzyja powstawaniu stanów zapalnych.

Jakie są przyczyny powstawania dziąsłowego uśmiechu?

Powodem dziąsłowego uśmiechu mogą być uwarunkowania genetyczne (takie jak np. nadmierny wzrost kości szczęki), nadaktywność mięśni twarzy lub wady zgryzu. W ostatnim przypadku sposobem na poprawę estetyki uśmiechu jest wyprostowanie zębów.

Przy wyborze metody leczenia kluczową kwestią pozostaje określenie przyczyny Gummy Smile. Tutaj z pomocą przychodzi rzetelna diagnostyka, dostępna w naszej klinice. Lekarz musi wykluczyć wadę ortodontyczną, ocenić symetrię twarzy oraz ust, kondycję zębów i dziąseł. Kolejne punkty na diagnostycznej liście, to skanowanie wewnątrzustne oraz zdjęcie RTG.

Skuteczne sposoby na pozbycie się dziąsłowego uśmiechu

  • Leczenie ortodontyczne jako antidotum na Gummy Smile

Leczenie ortodontyczne to proces, który pozwala uzyskać trwałe efekty, a w asortymencie Corten Dental Elite znajdziesz szeroki wybór nowoczesnych aparatów na zęby. Korekcja dziąsłowego uśmiechu za pomocą aparatu jest szczególnie efektywna w przypadku dzieci.

  • Estetyczne wydłużenie koron

Leczenie chirurgiczne okazuje się bardzo skuteczne w walce z dziąsłowym uśmiechem u osób dorosłych. Stomatolodzy często decydują się w tym celu na chirurgiczne wydłużenie koron przy jednoczesnym usunięciu nadmiaru dziąseł. Standardem jest w tym przypadku znieczulenie miejscowe, dzięki czemu Pacjent przechodzi leczenie bezboleśnie. Chirurgiczna korekta dziąsłowego uśmiechu może odbyć się z użyciem lasera – zabieg jest rekomendowany przez stomatologów ze względu na wysoką precyzję oraz bezpieczeństwo.

  • Zaawansowana chirurgia stomatologiczna
  • Dokładna diagnostyka
  • Nowoczesne metody leczenia ortodontycznego

    Pozostałe usługi