Jesteś w usłudze:

Diagnostyka

Pantomogram
od 99 PLN

Jednym z podstawowych badań, na które często kierują dentyści jest pantomogram, zwany również zdjęciem panoramicznym. Pełne prześwietlenie zębów wykonuje się za pomocą aparatu zwanego pantomogramem, a zasadniczym celem badania pozostaje ogólna ocena kondycji zębów, żuchwy i stawów skroniowo-żuchwowych. Pantomogram to zdjęcie warstwowe, które ukazuje w powiększeniu głębsze struktury szczęki i stawów.

 

Warunkiem zachowania zdrowego uśmiechu na długie lata są regularne przeglądy uzębienia i wykonywanie badań zleconych przez dentystę. Staranna diagnostyka jest bez wątpienia niezbędna do podjęcia skutecznego leczenia stomatologicznego i szybkiego zatrzymania rozwoju chorób.

Co można sprawdzić pantomogramem?

Dzięki specjalistycznemu zdjęciu RTG dentysta jest w stanie ocenić jakość wypełnień oraz przebytego leczenia kanałowego, jak również stopień zaawansowania chorób przyzębia.

Pantomogram ułatwia precyzyjne określenie położenia korzeni, jest nieoceniony przy planowaniu prac protetycznych i implantologicznych, jak również przy badaniu poważnych urazów szczęki. Standardowo tego typu diagnostykę robi się też przed usunięciem zębów, szczególnie „ósemek” oraz zębów zatrzymanych. Wskazaniem do badania pozostają więc także zabiegi z obszaru chirurgii stomatologicznej oraz leczenie ortodontyczne.

Pantomogram niezbędny w implantologii, protetyce, ortodoncji 

Zdjęcie panoramiczne jest obligatoryjne przy planowaniu leczenia implantologicznego i kontrolowaniu jego wyników. Badanie to pozwala implantologom dokonać precyzyjnych pomiarów tkanki kostnej, określić liczbę, rozmiar i rozmieszczenie implantów. RTG jest obowiązkowym punktem w czasie konsultacji implantologicznej, a po zabiegu odbudowy zębów umożliwia sprawne wykrycie stanów zapalnych zębów sąsiadujących czy zaniku kości wokół implantu.

  • Szybkie i proste badanie – trwa jedynie kilka minut
  • Pozwala stworzyć plan leczenia implantologicznego oraz chirurgicznego
  • Badanie nie wymaga przygotowania i przebiega całkowicie bezboleśnie

    Pozostałe usługi