Jesteś w usłudze:

Diagnostyka

Przegląd stomatologiczny
od 89 PLN

Profilaktyka próchnicy to „must have” świadomego Pacjenta. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że zdrowie zębów wpływa na cały organizm. Dzięki temu regularne wizyty u stomatologa stają się standardem wśród osób dbających o swoje samopoczucie fizyczne i psychiczne. Nasz zespół medyczny podkreśla, że systematyczne przeglądy zapobiegają rozwojowi chorób zębów oraz dziąseł, a także pozwalają uniknąć długotrwałego leczenia.

 

Przegląd stomatologiczny – podstawa zachowania zdrowia i pięknego uśmiechu

Na stan naszych zębów ma wpływ wiele czynników, a problemy z uzębieniem mogą okazać się objawem choroby, a niekoniecznie efektem zaniedbania. Dbając o zęby, poprawiasz ogólny stan swojego zdrowia. Np. nieleczona próchnica może skutkować bólami głowy oraz zatok, a nawet kłopotami ze stawami czy cukrzycą. Uciążliwe dolegliwości mocno ograniczają codzienną aktywność – zarówno zawodową, jak i tę w czasie prywatnym.

Wnikliwa diagnostyka 

W czasie przeglądu stomatolog nie ogranicza się do oglądania zębów oraz tkanek miękkich jamy ustnej – ważnym elementem spotkania z dentystą jest dogłębny wywiad. Nasi stomatolodzy zawsze pamiętają, by spytać o choroby przewlekłe oraz o leki przyjmowane na stałe przez Pacjenta. Podczas rutynowej kontroli, na którą powinniśmy umawiać się średnio raz na pół roku, dentysta jest w stanie ocenić stan wypełnień, wykluczyć stany zapalne oraz zmiany nowotworowe.

W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości zostaniesz skierowany na badania takie, jak pantomogram, zdjęcie cefalometryczne czy tomografia komputerowa szczęki i żuchwy. Korzystamy z nowoczesnego sprzętu do diagnostyki takiego, jak m.in. skanery 3D.  Przeprowadzana przez nas diagnostyka jest kompleksowa i sprawna, a Pacjenci przechodzą badania z przyjemnością.

Dlaczego warto pamiętać o profilaktyce?

Jeśli interesujesz się zdrowym stylem życia, to z pewnością wiesz, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Warto pamiętać, że warunkiem wykonania wielu poważnych zabiegów stomatologicznych i estetycznych są wyleczone zęby. To nieodzowny wymóg, chociażby rozpoczęcia leczenia ortodontycznego.

  • Pełna diagnostyka cyfrowa
  • Szeroki zakres zabiegów profilaktycznych
  • Holistyczne podejście – zespół lekarzy wielu specjalizacji

    Oferujemy jeszcze więcej