Jesteś w usłudze:

Chirurgia

Resekcja wierzchołka korzenia 
od 599 PLN

Apektomia to zabieg, który jest ostatnią szansą na uratowanie zęba, dotkniętego przez rozległy stan zapalny korzenia. Za sprawą resekcji wierzchołka korzenia, możesz zachować w zdrowiu zęby, które nie posiadają żywej miazgi. Dzięki zabiegowi lekarz usunie stan zapalny, a Pacjent uniknie nieprzyjemnych symptomów takich, jak ból w czasie nagryzania, gorączka czy obrzęk policzka.

 

Resekcja polega na nacięciu śluzówki w okolicy korzenia, by następnie dokonać wycięcia wierzchołka korzenia zęba. Tego typu zabieg najczęściej przeprowadzany jest w zębach jednokorzeniowych takich, jak kły czy siekacze.

Jak przebiega apektomia?

Celem zabiegu jest usunięcie zainfekowanej tkanki, która spowodowała powstanie ogniska zapalnego. Zapalenie tkanek okołowierzchołkowych powstaje wskutek reakcji organizmu na bakterie, które znalazły się w kanale korzeniowym. Na końcu kanał jest szczelnie uzupełniany specjalnym stomatologicznym cementem (zadaniem chirurga pozostaje oczyszczenie ubytku oraz szczelne zamknięcie kanału korzeniowego). Jeśli wskutek apektomii u Pacjenta wystąpi znaczny ubytek kości, to stomatolog może wypełnić go biomateriałem kościozastępczym.

Jakie są wskazania do resekcji zęba?

  • To sposób na to, by dotrzeć do źródła infekcji i zapobiec powstawaniu torbieli, ziarniaków, ropni, zwyrodnień miazgi, a także usunięciu martwego zęba.
  • Jeśli zgłasza się do nas Pacjent, który wcześniej w innej klinice przebył nieudane leczenie protetyczne (zwykle z wkładami koronowo-korzeniowymi) lub endodontyczne.
  • Gdy brakuje możliwości leczenia kanałowego z uwagi na specyficzną budowę anatomiczną (np. przez zbyt wąski lub zakrzywiony kanał).
  • Kompleksowa diagnostyka
  • Nowoczesne mikroskopy i lupy
  • Znieczulenie miejscowe

    Oferujemy jeszcze więcej