Jesteś w usłudze:

Stomatologia ogólna

Wzmocnienie włóknem szklanym
od 279 PLN

To metoda, która umożliwia estetyczną odbudowę pojedynczych zębów w sytuacji, gdy u Pacjenta doszło do poważnego uszkodzenia koron własnych zębów. Użycie włókna szklanego daje opcję natychmiastowej poprawy estetyki zębów.

 

Odbudowa zęba włóknem szklanym to ekspresowy zabieg — wszystko trwa około godziny, a osiągnięcie wymarzonego celu jest możliwe nawet w czasie pojedynczej wizyty. Włókno szklane nie jest podatne ani na utlenianie, ani na korozję. Nie ulega też przebarwieniom, a stomatolodzy polecają je ze względu na trwałe rezultaty.

Kiedy najlepiej sprawdza się kompozyt z włóknem szklanym?

Odbudowa za pomocą włókna szklanego (inaczej odbudowa elastyczna) sprawdza się w przypadku leczenia kanałowego, przy odbudowie złamanego zęba, a także jako wzmocnienie mostu protetycznego. Z uwagi na walory estetyczne, jest to materiał, często wykorzystywany przy odbudowie zębów przednich. Tego typu wkłady kompozytowe pozwalają skutecznie wzmacniać strukturę zębów.

Warto wspomnieć o możliwości zdemontowania tego typu wkładów, jeśli w przyszłości pojawiłaby się u Pacjenta konieczność powtórnego leczenia endodontycznego. Jest to wymagane, ponieważ stomatolog umieszcza wkład z włókna szklanego w kanale zębowym.

  • Walory estetyczne – wygląd zębów niczym nie odbiega od zębów naturalnych
  • Ratunek dla zębów zaatakowanych przez próchnicę
  • Niekiedy odbudowa włóknem szklanym może okazać się alternatywą dla koron

    Oferujemy jeszcze więcej