Jesteś w usłudze:

Diagnostyka

Zdjęcie RTG cefalometryczne
od 99 PLN

RTG cefalometryczne to często pierwszy krok w drodze do perfekcyjnego uśmiechu. Jeżeli marzysz o tym, aby odmienić swój wizerunek poprzez wyprostowanie zębów, to ten rodzaj badania z pewnością pomoże ortodoncie w przygotowaniu planu leczenia. Cefalometria ułatwia nie tylko diagnostykę wad zgryzu, ale również prace z zakresu protetyki i chirurgii.

 

Cefalometria to fotografia rentgenowska, która umożliwia dokładne zobrazowanie tkanek miękkich i twardych twarzy, zatok przynosowych oraz podniebienia twardego. Jest wykonywana prawie zawsze z pozycji bocznej przy pomocy przystawki do pantomogramu.

Cefalometria jako wsparcie w leczeniu ortodontycznym

RTG cefalometryczne obrazuje czaszkę z boku, a to idealna pozycja, by ocenić wady zgryzu. Z tego powodu ten rodzaj badania obrazowego jest zazwyczaj zlecany przez ortodontów przed rozpoczęciem prostowania zębów, jak i na różnych jego etapach – by móc skontrolować jego rezultaty.

Tego typu prześwietlenie pomaga lekarzowi zaplanować terapię ortodontyczną, a na późniejszych etapach pozwala śledzić jej postępy. Precyzyjne pomiary uzyskane podczas cefalometrii są niezbędne przy doborze właściwego aparatu ortodontycznego.

Uniwersalne zastosowanie RTG cefalometrycznego

RTG cefalometryczne znakomicie sprawdza się w diagnostyce stomatologiczno-laryngologicznej (badanie pozwala oszacować szerokość górnych dróg oddechowych) oraz w chirurgii rekonstrukcyjnej i protetyce. Badanie daje też możliwość dokonania oceny wieku kostnego Pacjenta, a także przeprowadzenia analizy kształtu twarzy. Aby stworzyć uzupełnienie protetyczne, niezbędne jest bowiem określenie położenia żuchwy względem szczęki.

Dokładna diagnostyka podstawą efektywnego leczenia

Zdjęcie RTG cefalometryczne jest absolutnie bezpieczne dla zdrowia. W naszej klinice korzystamy ze sprzętu nowej generacji, który wykorzystuje znikome ilości promieniowania rentgenowskiego, a badanie bywa przeprowadzane także u dzieci. Cała czynność zajmuje specjalistom niecałą minutę i przebiega w warunkach komfortowych dla Pacjenta.

  • Kompleksowa diagnostyka dzieci i dorosłych w jednym miejscu
  • Odbiór wyników przez Internet
  • Badanie pomocne w planowaniu prac protetycznych i ortodontycznych

    Oferujemy jeszcze więcej