Jesteś w usłudze:

Ortodoncja

Aparat stały samoligaturujący
od 2 799 PLN

Trwałe i szybkie efekty działania, wygoda, prosta higiena jamy ustnej — to tylko niektóre zalety aparatów ortodontycznych samoligaturujących (inaczej bezligaturowych), które sprawiają, że są one częstym wyborem u dorosłych i u młodzieży. Tego typu aparaty ortodontyczne są skuteczne w prostowaniu zębów u pacjentów z trudnymi warunkami anatomicznymi.

 

Aparat samoligaturujący – czym różni się od klasycznego aparatu metalowego?

 W odróżnieniu od klasycznego metalowego aparatu tutaj nie trzeba stosować ligatur. Zamiast gumowych opasek działają tu aktywne klapki (zatrzaski), dzięki którym łuk trzyma się w zamkach. Zamki samoligaturujące są małe i ładnie przylegają do zębów, a Pacjenci często wybierają ten rodzaj aparatu z uwagi na komfort i estetykę.

Brak ligatur sprawia, że osoby noszące aparaty samoligaturujące nie muszą umawiać się do ortodonty tak często jak użytkownicy klasycznych aparatów ortodontycznych. Aparaty samoligaturujące nie ulegają przebarwieniom, a utrzymanie ich w czystości jest bardzo proste.

Różnice w obu aparatach opierają się przede wszystkim na kwestiach wizualnych. Zarówno aparaty tradycyjne, jak i  samoligaturujące są bardzo skuteczne w działaniu i można je nosić 24h na dobę. Aparaty samoligaturujące są stosowane przez osoby posiadające stałe uzębienie. Czas leczenia aparatem samoligaturującycym jest zwykle trochę krótszy niż w przypadku klasycznych metalowych modeli.

Wzmocnij efekt pięknego uśmiechu stomatologią estetyczną

Aby zwieńczyć terapię ortodontyczną, wielu pacjentów decyduje się na zabieg estetyczny taki, jak np. licówki czy bonding. Dzięki takiemu uzupełnieniu terapii ortodontycznej mogą zyskać prawdziwy hollywoodzki uśmiech.