Jesteś w usłudze:

Protetyka

Mosty protetyczne
od 1 699 PLN

Mosty protetyczne to popularna metoda rekonstrukcji pojedynczych braków w uzębieniu. Nowoczesna protetyka pozwala zachować estetykę uśmiechu na długie lata, a mosty cieszą się popularnością, ponieważ wyglądają dokładnie jak naturalne zęby i pozwalają przywrócić wszystkie ich funkcje.

 

Mosty są z powodzeniem stosowane przy rekonstrukcjach zgryzu oraz odbudowach łuków. Lekarze polecają je, ponieważ są odporne na ścieranie, pozwalają na odzyskanie oryginalnego kształtu zęba i stabilizują zgryz. Mosty protetyczne to sposób, by zapobiec przemieszczaniu się zębów sąsiadujących z luką.

Warto dodać, że za pomocą mostów można uzupełnić nawet trzy braki zębowe znajdujące się obok siebie. Stomatolodzy stale przypominają, że brak nawet jednego zęba wpływa negatywnie na wygląd i zdrowie. Mosty protetyczne są świetną alternatywą dla ruchomych protez, od których są zdecydowanie wygodniejsze i bardziej eleganckie. Mosty mocuje się na stałe, a Pacjenci szybko się do nich przyzwyczają i z czasem stają się dla nich zupełnie niewyczuwalne.

Decydując się na wysokiej jakości uzupełnienie protetyczne, przeciwdziałasz przedwczesnemu starzeniu, rozwojowi próchnicy oraz chorób dziąseł. Za sprawą mostów możesz uniknąć zaniku zębów, a także uwypuklić policzki, które utraciły pierwotny kształt po utracie zębów bocznych.

Jaki rodzaj mostu protetycznego wybrać? 

Na most protetyczny składa się kilka połączonych ze sobą koron nałożonych na sąsiadujące zęby, które stanowią w tym przypadku swego rodzaju filary. Na nich z kolei opierają się tzw. przęsła mostu. Filarami dla mostu mogą być także implanty, czyli sztuczne zęby.

Mosty porcelanowe

Najczęściej rekomendowanym przez stomatologów uzupełnieniem są mosty porcelanowe, które umożliwiają osiągnięcie kilku celów za jednym zamachem. Decydując się na most porcelanowy, masz pewność, że lekarz nie tylko przywróci ciągłość Twojego łuku zębowego, ale też skoryguje niewłaściwy kształt koron i wyrówna kolor zębów. Mosty porcelanowe zasługują na rekomendację z uwagi na trwałość (wytrzymują nawet do 30 lat), walory estetyczne oraz odporność na działanie kwasów i korozji. W naszej klinice wykonujemy również mosty porcelanowe na implantach cenione przez pacjentów za komfort i wytrzymałość.

Mosty pełnoceramiczne

Ten rodzaj uzupełnienia protetycznego zyskał dobrą sławę za sprawą wysokiej estetyki, solidności oraz biozgodności. Mosty wykonane z ceramiki nie powodują odczynów alergicznych i są zdecydowanie wygodniejsze w użytkowaniu niż tradycyjne protezy.

Nowoczesna protetyka w Corten Dental Elite

W nowoczesnym laboratorium protetycznym tworzymy projekty komputerowo, co zapewnia maksymalną precyzję. Dzięki temu nasze mosty są idealnie dopasowane do anatomicznego kształtu jamy ustnej Pacjenta. Zastosowanie skanerów 3D sprawia, że już na początku współpracy sprawdzisz, jak będziesz wyglądać po przemianie – po przeprowadzeniu diagnostyki przedstawimy Ci wizualizację Twojego nowego uśmiechu.

Starannie wykonany most z powodzeniem zastępuje protezę, a przy tym nie wymaga pobierania wycisków protetycznych. Tempo powstawania tego typu uzupełnień protetycznych jest dużo szybsze niż przy klasycznych rozwiązaniach.

  • Indywidualny plan leczenia tworzony komputerowo
  • Wysoko estetyczne, precyzyjne wypełnienia
  • Bezpieczeństwo – oferowane materiały protetyczne nie powodują reakcji alergicznych

    Oferujemy jeszcze więcej